ЧИ МОЖЕ ДОПОМОГТИ AIROFIT?

Так – пристрій, який з часом став тренажером для дихання Airofit, спочатку був розроблений та протестований AMBU – міжнародною датською компанією MedTech, яка розробляє, виробляє медичне обладнання для лікарень та рятувальних служб. Він був розроблений як медична допомога для пацієнтів, які страждають на астму та ХОЗЛ.

Подивіться, що говорить один із наших користувачів Пер Андерсен про свій досвід.

Чому тренування дихальних м'язів(IMT)?

Первинна слабкість м’язів вдиху, а також наслідки статичної та динамічної гіперінфляції, вторинної внаслідок обструкції дихальних шляхів, спричиняють ослаблення м’язів вдиху, а також посилення пружної роботи дихання. Нейромеханічна дисоціація, що виникла в результаті (дисбаланс між попитом та можливостями), посилює відчуття задишки. Див. Витяг із «Тренування дихальних м’язів: теорія та практика» (McConnell, 2013) для вичерпного опису.

Крім того, нещодавній огляд О’Доннелла та його колег (O’Donnell, Milne, James, de Torres, & Neder, 2019) пропонує авторитетний, сучасний огляд механізмів, що сприяють задишці у пацієнтів з ХОЗЛ. Вони дійшли висновку, що:

“Загальним остаточним шляхом полегшення задишки та покращеною толерантністю до фізичних вправ у цілому ряді терапевтичних втручань (бронходилататори, тренувальні вправи, амбулаторний кисень, тренування м’язів вдиху та опіатні препарати) є знижена нейромеханічна дисоціація дихальної системи”.

Докази, що підтверджують ІМТ для пацієнтів з ХОЗЛ

Хронічна обструктивна хвороба легенів, також відома як ХОЗЛ, є загальним терміном, що використовується для опису певних типів захворювань легенів, таких як емфізема, хронічний бронхіт та рефрактерна астма (Фонд ХОЗЛ). Життя з ХОЗЛ обмежує людей у фізичних навантаженнях. Користувачі Airofit, які страждають на такі захворювання, стверджують, що вони можуть покращити свою життєздатність та загальне самопочуття протягом декількох тижнів після початку тренувань із пристроєм.

Найсильнішою та найнадійнішою формою доказів є дані, отримані за допомогою систематичного огляду та мета-аналізу. Остання з них для IMT та ХОЗЛ була опублікована в 2018 році (Beaumont, Forget, Couturaud, & Reychler, 2018). На основі аналізу 43 досліджень Бомонт та його колеги дійшли висновку, що:

«ІМТ із використанням порогових пристроїв покращує силу м’язів вдиху, здатність до фізичних вправ та якість життя, зменшує задишку».

Крім того, нещодавнє фізіологічне дослідження в лабораторії О’Доннела вивчило вплив ІМТ на активацію діафрагми та задишку при навантаженні (Langer et al., 2018), демонструючи основу для фізіологічних механізмів, що лежать в основі переваг ІМТ. Дослідження показало, що,

“8 тижнів домашнього, частково контрольованого ІМТ, покращили силу та витривалість дихальних м’язів, задишку та витривалість фізичних вправ. Купірування задишки відбулося разом зі зниженою активацією діафрагми відносно максимуму за відсутності значних змін у вентиляції, режимі дихання та операційних обсягах легенів ».

Див. також докази, цитовані О’Доннелом та його колегами в їх аналізі основних механізмів у 2019 році (O’Donnell et al., 2019).

Докази, що підтверджують ІМТ для пацієнтів з астмою

Згідно зі звітом про глобальну астму за 2018 рік, астма вражає 339 мільйонів людей у всьому світі. Спортсмени, які використовують Airofit і страждають на астму, мають позитивні відгуки щодо покращення способу боротьби з хворобою.

Було проведено набагато менше досліджень щодо впливу ІМТ на пацієнтів з астмою. Систематичний огляд Кокрана 2013 року (Silva et al., 2013) дійшов висновку, що

«У цьому огляді немає переконливих доказів, що підтверджують або спростовують тренування м’язів вдиху при астмі. Докази були обмежені невеликою кількістю судових процесів з невеликою кількістю учасників .. ”.

Незважаючи на це, існує ряд подібностей між нейромеханічними механізмами, що посилюють задишку при гострій астмі та ХОЗЛ. Відповідно, розумно припустити, що принаймні для деяких людей, хворих на астму, ІМТ матиме ті ж переваги, що були показані для пацієнтів з ХОЗЛ (Beaumont et al., 2018; O’Donnell et al., 2019). Крім того, виходячи із спостереження, що,

«Показано, що ІМТ зменшує задишку, збільшує силу м’язів вдиху та покращує фізичні вправи у осіб, які страждають на астму», оглядовий огляд 2016 року (Shei, Paris, Wilhite, Chapman, & Mickleborough, 2016) рекомендував:

“Для того, щоб розробити більш конкретні рекомендації щодо ІМТ як ефективного допоміжного засобу за низькою вартістю на додаток до традиційних методів лікування астми, ми рекомендуємо розробити та протестувати стандартний протокол лікування в плацебо-контрольованому клінічному дослідженні з великою репрезентативною вибіркою”.

Останнє рандомізоване контрольоване дослідження IMT з пацієнтами, які страждають на астму (Duruturk, Acar, & Dogrul, 2018) дійшло висновку:

“Ці результати свідчать про те, що ІМТ може бути ефективним способом посилення сили дихальних м’язів, фізичного навантаження, якості життя, повсякденної діяльності, зменшення сприйняття задишки та втоми у хворих на астму”.